Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Nevieme, ktorý scenár nás v budúcnosti čaká, ale vieme sa pripraviť na každý jeden z nich – Andrej Stančík

(TASR) - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Andrej Stančík viedol vo štvrtok, 3. novembra 2022 v Bratislave, rokovanie Strategickej Komisie pre európske záležitosti za účasti štátnych tajomníkov ministerstiev, ako aj predstaviteľov Úradu vlády SR a Národnej rady SR.

      

A. Stančík zdôraznil, že "čelíme výzvam, ako sú ruská agresia na Ukrajine, energetická kríza, zhoršujúca sa ekonomická situácia či klimatická kríza. Tieto hlavné priority Komisie na rok 2023 si vyžadujú spoluprácu naprieč ministerstvami, preto som rád, že môžem rátať s podporou rezortných kolegov".
      

Predmetom diskusie bola aj nová Správa o strategickom výhľade zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky, ktorá identifikuje hlavné riziká a príležitosti pre Slovensko.
      

Štátny tajomník v tejto súvislosti uviedol: "Súčasné dianie a nepredvídateľnosť svetového vývoja ukazuje na dôležitosť strategického výhľadu. Cieľom správy nie je predpovedať budúcnosť, ale pripraviť sa na ňu lepším nastavovaním našich politík. V tejto súvislosti správa naznačuje kľúčové riziká a príležitosti pre Slovensko."
      

Strategická komisia pre európske záležitosti slúži na medzirezortnú koordináciu európskej agendy. Je zriadená na rezorte diplomacie, ktorý koordinuje vykonávanie politík EÚ na vnútroštátnej úrovni.