Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Na Slovensku výnimočné

V čase, keď väčšina z nás, vrátane politikov a „politikov“ sa zaoberá viac dovolenkami a oddychom ako pracovnými povinnosťami, nastala vhodná chvíľa venovať sa športu. Najmä, ak ide o šport v týchto horúcich dňoch príjemne chladivý, o hokej. Hokej s prívlastkom mladý, hokej s prívlastkom „pre budúcnosť“. Tento hokej má názov Liba Akademy 11. Je úspešný a svojou formou výnimočný. Nielen svojou športovou hodnotou, pretože každý chlapec, ochránený pred zhubným vplyvom ulice, drog a nevhodných internetových portálov je pre spoločnosť doslova pokladom.

Prešovčana Igora Libu, nášho úspešného hokejového reprezentanta a uznávaného „delostrelca NHL“ netreba ešte stále nijako zvlášť predstavovať, keďže dobrý tovar sa sám chváli. Jeho hokejová škola, ktorú vedie v malej dedinke na juh od Košíc, Čani, je dnes už v športových kruhoch známa a rovnako ako jej autor, má punc uznávanej kvality a úspechu. V radoch jej žiakov sú talenty rôzneho stupňa, od tých, ktorí stáli prvý raz na korčuliach, po skúsenejších, na ktorých už vidno získané hokejové ostrohy. Najväčším úspechom akadémie je bezosporu skutočnosť, že chlapci hokej považujú sa svoj a svojich trénerov doslova „žerú“. A po vzore veľkých klubov má aj akadémia svojho trénera brankárov, v osobe ďalšieho esa slovenskej reprezentácie, Jaromíra Dragana.

Libova akadémia je investíciou do budúcnosti košického a slovenského hokeja. Ukazuje jednu z ciest, ktorou sa môže vydať slovenský hokej a šport ako taký, aby jeho svetový rozmer nezhasol, aby Slovensko udržalo krok so svetom. Nedávny týždenný kemp, ktorý absolvovalo 24 detí (a pri ktorom asistoval aj Peter Bondra), správnosť Libovho projektu potvrdil v plnom rozsahu. Držme mu palce, slovenský hokej to, ako sa zdá, potrebuje až veľmi.