Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Kam kráčaš Slovenský zväz protifašistických bojovníkov? – Vladimír Mikunda

V piatok 25. februára 2022 vydal súčasný vedúci mediálneho oddelenia SZPB a šéfredaktor dvojtýždenníka Bojovník Branislav Ondruš v mene SZPB na zväzovom facebooku (https://www.facebook.com/szpb.sk/) formálne protifašistické, ale vskutku ukrajinských neobanderovcov podporujúce stanovisko, vyjadrujúce „ľútosť a zásadný nesúhlas s napadnutím Ukrajiny“, ktoré zdôvodnil tým, že „ani oprávnené obavy z rozširovania NATO, definujúceho Rusko ako hrozbu, nepovažujeme za akceptovateľné zdôvodnenie invázie na územie Ukrajiny“. (A kto to tak zdôvodňuje?)

 

V ďalšom B. Ondruš napísal: „Pripájame sa k výzvam (Kto? Jedine kompetentné orgány sú Predsedníctvo ÚR SZPB alebo Ústredná rada SZPB.), aby RF zastavila vojenské akcie a stiahla svoju armádu z územia Ukrajiny. Je potrebné využiť OBSE a OSN a pre deeskaláciu sa vrátiť k opatreniam na budovanie vzájomnej dôvery, vrátane realizácie dohôd o zabezpečení moderných menšinových práv pre Rusov na Ukrajine a skutočných zmlúv o obmedzení zbrojenia a odzbrojení.“

O čo B. Ondrušovi ide? O budovanie vzájomnej dôvery s neobanderovským režimom, ktorý sa k moci dostal krvavým fašistickým a ozbrojeným protištátnym prevratom v roku 2014 a pritom všetkých, ktorí s ním vyjadrili nesúhlas, vojensky napadol? Viď. Donbas. Alebo sa ich pokúsil vojensky napadnúť, ale keď videl silu, ktorá sa mu postavila, tak sa zbabelo stiahol – viď. Krym. Alebo ich katansky spálil v odeskom dome odborov? (Ako v nacistických peciach tam neobanderovciupálili48 antibanderovských oponentov.)

 

Branislav Ondruš sa zaštiťuje Organizáciou spojených národov, keď volá po „využití OBSE a OSN a na deeskaláciu sa vrátiť...“ Všimnite si, že ním predstavovaná generácia SZPB týmto vyhlásením vôbec nechce likvidovať istou časťou sveta podporovanú militarizáciu Ukrajiny, ani inou časťou sveta podporovanújej denacifikáciu a už vôbec zastavenie kyjevskej genocídy donbaských Slovanov!!!

Preto neverím, že toto vyhlásenie podporil aj predseda SZPB Pavol Sečkár, pretože by tým prvýkrát súhlasil s tým, že správne konali aj predkovia dnešných neobanderovcov z divízie Waffen SS Halič, ktorí prišli pomáhať nemeckým nacistom potláčať Slovenské národné povstanie! Alebo, preboha, áno?

Veď nie Rusi rozpútali na Ukrajine vojnu, Rusi sa len rozhodli ukončiť občiansku vojnu, ktorú proti ich krajanom z Novoruskaako genocídu už osem rokov vedú neobanderovci! (Nezabudnime, že genocídne správanie mali v krvi aj predkovia dnešných neobanderovcov, veď trýznenie a zabíjanie našich spoluobčanov zastavil až posledný boj s nimi, ktorý sa udial tri roky po vojne – 4. mája 1948 pri obci Veľká Lodina.)

 

Keď sa Branislav Ondruš opiera o OSN, ja budem konkrétnejší a poviem, o ktoré ustanovenie sa opiera RF, DĽR a LĽR. Je to ustanovenie článku 51 Charty OSN v kapitole VII, ktoré rieši „akcie v prípade ohrozenia mieru, porušenia mieru a útočných činov“. Alebo chce niekto tvrdiť, že ukrajinský neobanderovský režim sa už roky nevyhráža Ruskujeho napadnutím a zničením???
Charta OSN v tomto článku „neprekáža prirodzenému právu na individuálnu alebo kolektívnu sebaobranu (všimnite si, že nehovorí o preventívnom útoku, či o obrane), kým BR (OSN) neurobí potrebné opatrenia na zachovanie medzinárodného mieru a bezpečnosti“.

Podotýkam, že ruské ministerstvo zahraničia vydalo 24. februára2022 vyhlásenie, že prelomovým bolo vyhlásenie ukrajinského prezidenta V. Zelenského o získaní Ukrajinou atómovej zbrane. Bol to signál, že Ukrajina sa vo svojej agresii nemieni zastaviť.

 

A ešte zásadná otázka. Kto spustil občiansku vojnu na Ukrajine? Západní neobanderovci išli vojnou proti Ukrajincom na východe alebo naopak? Samozrejme, že západní neobanderovci sa vojnou pustili proti Donbasu! A možno aj preto, aby nestratili príjmy, lebo dve donbaské oblasti dovtedy napĺňali štátny rozpočet Ukrajiny 30-percentným príspevkom. No možno to bolo aj preto, že Donbasania v referende v roku 2014 podporili nezávislosť svojej oblasti od Ukrajiny. Koľkí skryto kolaborujúci členovia SZPB chcú Donbasanom toto najdemokratickejšie právo upierať?

Na záver si dovolím poukázať na to, že tento spor nie je sporom Ukrajiny a Ruska. Má totiž skrytejšie vysvetlenie. Dokazuje to aj stanovisko, ktoré na prelome tisícročí v roku 1998 napísal Zbygnie v Brzezinski v knihe Veľká šachovnica (nadvláda Ameriky).

„Po víťazstve nad komunizmom potrebujeme rozkol pravoslávia a rozpad Ruska. Pomôže nám v tom Ukrajina, kde zradcovstvo je normou spoločenskej morálky.“

2. svetová vojna, J. Rodák, UPA 1947

2. svetová vojna, J. Rodák, UPA 1947

2. svetová vojna, J. Rodák, sotňa Burlaka

2. svetová vojna, J. Rodák, sotňa Burlaka