Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Čaputová nie je svätá Johanka... – Štefan Nižňanský

V éteri zúri infovojna – aktuálne k téme ruskej vakcíny Sputnik V. Rozpútala ju podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá konečne uplatnila svoje bábkoherecké vzdelanie aj umenie... Opozičná politická strana Smer–SD zvolala tlačovú besedu, na ktorej odhalila falošnú hru Remišovej s Matovičom, ktorou si protiruským postojom chceli vyslúžiť potľapkanie amerických tútorov a Západu. Remišová tvrdila, že uplatnila „právo veta“, ktorým zmarila dovoz ruskej vakcíny do Slovenskej republiky. Slzy Igora Matoviča, že on chcel zachraňovať životy, len mu to zase raz jeho koaličný partner nedovolil, sú krokodílie slzy. Tvrdil, že on už mal dohodnutý na budúci týždeň dovoz 160 tisíc týchto vakcín... Pritom na rokovaní vládneho kabinetu neexistuje žiadne právo veta!

 

Robert Fico vyzval Matoviča otvorene, aby ukázal kontrakt či dohodu o tom, čo tvrdil, keďže relevantné informácie hovoria o tom, že momentálne nie sú ruské vakcíny dostupné, keďže ich Rusko vyrába s distribuuje do celého sveta. Okrem Slovenska. Maďarský premiér Viktor Orbán Sputnik V objednal, nakúpil ho, zabezpečil väčší objem očkovacej látky vo svojej krajine a umožnil svojim občanom dokonca vybrať si aj to, akou vakcínou sa dajú zaočkovať. Podľa čerstvých informácií mu tento postup odobril už aj Brusel.

 

Životy Slovákov, žiaľ, nikoho z dnešných kompetentných nezaujímajú... Vrátane pani prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá sa tvári, že – na rozdiel od vlády - ide zachraňovať životy...

Ak by to tak bolo, neležal by na jej stole v Grasalkovičovom paláci už rok (!)  materiál s informáciami o výrobe kvalitného, účinného a bezpečného lieku proti Covidu-19 s názvom Derinat, ktorý sa vyrába dokonca na Slovensku – v Kežmarku. Naši občania ho však nedostanú, rovnako ako ruskú vakcínu s účinnosťou 91,7%, lebo Rusko... Geopolitika a studená vojna tretieho tisícročia rozhoduje o našich osudoch. V čase, keď Jana z Arku začala ovplyvňovať udalosti v roku 1429, takmer celé severné Francúzsko a niektoré časti juhozápadu boli pod anglo-burgundskou kontrolou. Angličania ovládli Paríž a Rouen, zatiaľ čo burgundská frakcia ovládla Remeš, ktorý slúžil ako tradičné miesto korunovácie francúzskych kráľov. Toto bola dôležitá úvaha, pretože ani jeden uchádzač o trón Francúzska nebol ešte pomazaný alebo korunovaný. Od roku 1428 Angličania obliehali Orléans, jedno z mála zostávajúcich miest stále verných Karolovi VII. a dôležitý cieľ, pretože malo strategické postavenie pozdĺž rieky Loiry, čo z neho urobilo poslednú prekážku útoku na zvyšok územia Karola VII. Podľa slov jedného moderného historika: „Na osude Orléans visel osud celého kráľovstva.“ Nikto nebol optimistický, že mesto mohlo obkľúčeniu dlho vydržať. Po celé generácie existovali vo Francúzsku proroctvá, ktoré sľubovali, že národ bude zachránený pannou z „hraníc Lotrinska“, „ktorá bude robiť zázraky“ a „že Francúzsko bude zničené ženou a potom ho zachráni panna.“ 

Čaputová nie je Johanka z Arcu, ktorá by mohla ísť spravodlivo a s čistým štítom do boja za naše životy. Lebo hrá tú istú melodrámu ako Matovič, Sulík, Remišová. Autor, scenárista i režisér sedia v tom istom dome.